DF22-4P-7.92DS
DF22-4P-7.92DS Hirose Electric Co Ltd
DF22.pdf
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN HEADER R/A 4POS 7.92MM
Packaging: Bag
Features: Board Guide
Connector Type: Header
Voltage Rating: 1000V
Current Rating (Amps): 22A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 4
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -35°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Latch Holder
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Beige
Pitch - Mating: 0.312" (7.92mm)
Contact Finish - Mating: Tin-Lead
Part Status: Obsolete
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.146" (3.70mm)
Insulation Height: 0.480" (12.20mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon
Contact Length - Mating: 0.354" (9.00mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER R/A 4POS 7.92MM, Packaging: Bag, Features: Board Guide, Connector Type: Header, Voltage Rating: 1000V, Current Rating (Amps): 22A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 4, Number of Rows: 1, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -35°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Holder, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Beige, Pitch - Mating: 0.312" (7.92mm), Contact Finish - Mating: Tin-Lead, Part Status: Obsolete, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.146" (3.70mm), Insulation Height: 0.480" (12.20mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon, Contact Length - Mating: 0.354" (9.00mm).