DF2215BR16V
DF2215BR16V Renesas Electronics Corporation
h8s2215-group-users-manual-hardware
Виробник: Renesas Electronics Corporation
Description: IC MCU 16BIT 256KB FLASH 112BGA
Packaging: Tray
Package / Case: 112-LFBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Program Memory Size: 256KB (256K x 8)
RAM Size: 16K x 8
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C (TA)
Oscillator Type: External
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: H8S/2000
Data Converters: A/D 6x10b; D/A 2x8b
Core Size: 16-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V