DF2218CUTF24V
DF2218CUTF24V Renesas Electronics Corporation
h8s2218-group-h8s2212-group-hardware-manual
Виробник: Renesas Electronics Corporation
Description: IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100TQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 100-TQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 24MHz
Program Memory Size: 128KB (128K x 8)
RAM Size: 12K x 8
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C (TA)
Core Processor: H8S/2000
Data Converters: A/D 6x10b
Core Size: 16-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V