DF2238BFA13
DF2238BFA13 Renesas Electronics Corporation
2156_rej09b0054_h8s2239.pdf
Виробник: Renesas Electronics Corporation
Description: IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100QFP
Packaging: Bag
Package / Case: 100-BFQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 13MHz
Program Memory Size: 256KB (256K x 8)
RAM Size: 16K x 8
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: H8S/2000
Data Converters: A/D 8x10b; D/A 2x8b
Core Size: 16-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 5.5V