DF2239TF20I Renesas Electronics Corporation
Виробник: Renesas Electronics Corporation
Description: IC MCU 16BIT 384KB FLASH 100TQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 100-TQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 384KB (384K x 8)
RAM Size: 32K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: H8S/2000
Data Converters: A/D 8x10b; D/A 2x8b
Core Size: 16-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V