DF2266FA13V
DF2266FA13V Renesas Electronics Corporation
h83867-series-hardwere-manual
Виробник: Renesas Electronics Corporation
Description: IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100QFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 13MHz
Program Memory Size: 128KB (128K x 8)
RAM Size: 8K x 8
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C (TA)
Core Processor: H8S/2000
Data Converters: A/D 10x10b
Core Size: 16-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 5.5V