DF2268FA13V
DF2268FA13V Renesas Electronics Corporation
h83867-series-hardwere-manual
Виробник: Renesas Electronics Corporation
Description: IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100QFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 13MHz
Program Memory Size: 256KB (256K x 8)
RAM Size: 16K x 8
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C (TA)
Core Processor: H8S/2000
Data Converters: A/D 10x10b; D/A 2x8b
Core Size: 16-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 5.5V