DF3-13P-2DS(01)
DF3-13P-2DS(01) Hirose Electric Co Ltd
DF3.pdf
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN HEADER R/A 13POS 2MM
Packaging: Bag
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 13
Number of Rows: 1
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Press-Fit, Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm)
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.114" (2.90mm)
Insulation Height: 0.197" (5.00mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon
Contact Length - Mating: 0.122" (3.10mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER R/A 13POS 2MM, Packaging: Bag, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 13, Number of Rows: 1, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Press-Fit, Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm), Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.114" (2.90mm), Insulation Height: 0.197" (5.00mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon, Contact Length - Mating: 0.122" (3.10mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DF3-13P-2DS(01) DF3-13P-2DS(01) Виробник : Hirose Connector DF3_10P_2DS_252801_2529_CL0543_0039_5_01_Catalog_D-2486994.pdf Headers & Wire Housings 2MM R/A PCB HEADER 13POS THRU-HOLE GLD