DF3-13P-2DS
DF3-13P-2DS Hirose Electric Co Ltd
DF3.pdf
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN HEADER R/A 13POS 2MM
Packaging: Bag
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 13
Number of Rows: 1
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Press-Fit, Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.114" (2.90mm)
Insulation Height: 0.197" (5.00mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon
Contact Length - Mating: 0.122" (3.10mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER R/A 13POS 2MM, Packaging: Bag, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 13, Number of Rows: 1, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Press-Fit, Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.114" (2.90mm), Insulation Height: 0.197" (5.00mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon, Contact Length - Mating: 0.122" (3.10mm).