DF3-15P-2DSA(01)
DF3-15P-2DSA(01) Hirose Connector
DF3.pdf
Виробник: Hirose Connector
Headers & Wire Housings 2MM V PCB HEADER 15POS THRU-HOLE GLD
на замовлення 399 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 15POS 2MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 15, Number of Rows: 1, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Press-Fit, Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm), Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.114" (2.90mm), Insulation Height: 0.197" (5.00mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Overall Contact Length: 0.299" (7.60mm), Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon, Contact Length - Mating: 0.122" (3.10mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DF3-15P-2DSA(01) DF3-15P-2DSA(01) Виробник : Hirose Electric Co Ltd DF3.pdf Description: CONN HEADER VERT 15POS 2MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 15
Number of Rows: 1
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Press-Fit, Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm)
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.114" (2.90mm)
Insulation Height: 0.197" (5.00mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Overall Contact Length: 0.299" (7.60mm)
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon
Contact Length - Mating: 0.122" (3.10mm)