DF3-15P-2V(50)
DF3-15P-2V(50) Hirose Electric Co Ltd
DF3.pdf
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN HEADER SMD 15POS 2MM
Packaging: Tube
Features: Board Guide
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 15
Number of Rows: 1
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Beige
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Obsolete
Contact Shape: Circular
Insulation Height: 0.232" (5.90mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER SMD 15POS 2MM, Packaging: Tube, Features: Board Guide, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 15, Number of Rows: 1, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Beige, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Obsolete, Contact Shape: Circular, Insulation Height: 0.232" (5.90mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon.