DF3-15S-2DSA(25)
DF3-15S-2DSA(25) Hirose Connector
DF3_10P_2DS_252801_2529_CL0543_0039_5_01_Catalog_D-2486994.pdf
Виробник: Hirose Connector
Headers & Wire Housings 2MM V PCB RECEPTACLE 15POS THRU-HOLE TIN
на замовлення 240 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 15POS 0.079 TIN PCB, Packaging: Tube, Connector Type: Receptacle, Voltage Rating: 30VAC, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 15, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Friction Lock, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mated Stacking Heights: 6.6mm, 7.5mm, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish Thickness - Mating: 78.7µin (2.00µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm), Insulation Height: 0.232" (5.90mm), Number of Rows: 1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DF3-15S-2DSA(25) DF3-15S-2DSA(25) Виробник : Hirose Electric Co Ltd ?distributor=digikey&type=specSheet&lang=en&num=DF3-15S-2DSA(25) Description: CONN RCPT 15POS 0.079 TIN PCB
Packaging: Tube
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 30VAC
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 15
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Friction Lock
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mated Stacking Heights: 6.6mm, 7.5mm
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish Thickness - Mating: 78.7µin (2.00µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm)
Insulation Height: 0.232" (5.90mm)