DF3-15S-2DSA(50)
DF3-15S-2DSA(50) Hirose Electric Co Ltd
DF3.pdf
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN RCPT 15POS 0.079 GOLD PCB
Packaging: Tube
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 30VAC
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 15
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Friction Lock
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mated Stacking Heights: 6.6mm, 7.5mm
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Obsolete
Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm)
Insulation Height: 0.232" (5.90mm)
Number of Rows: 1
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 15POS 0.079 GOLD PCB, Packaging: Tube, Connector Type: Receptacle, Voltage Rating: 30VAC, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 15, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Friction Lock, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mated Stacking Heights: 6.6mm, 7.5mm, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Obsolete, Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm), Insulation Height: 0.232" (5.90mm), Number of Rows: 1.