DF3048FI16V
DF3048FI16V Renesas Electronics Corporation
DF3048FI16V.pdf?t.download=true&u=axiww2
Виробник: Renesas Electronics Corporation
Description: IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100QFP
Packaging: Tray
Package / Case: 100-BFQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Program Memory Size: 128KB (128K x 8)
RAM Size: 4K x 8
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: H8/300H
Data Converters: A/D 8x10b; D/A 2x8b
Core Size: 16-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.5V
Connectivity: SCI, SmartCard
Peripherals: DMA, PWM, WDT
Supplier Device Package: 100-QFP (14x14)
Number of I/O: 70
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 9 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100QFP, Packaging: Tray, Package / Case: 100-BFQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 16MHz, Program Memory Size: 128KB (128K x 8), RAM Size: 4K x 8, Operating Temperature: -20°C ~ 75°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: H8/300H, Data Converters: A/D 8x10b; D/A 2x8b, Core Size: 16-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.5V, Connectivity: SCI, SmartCard, Peripherals: DMA, PWM, WDT, Supplier Device Package: 100-QFP (14x14), Number of I/O: 70, DigiKey Programmable: Not Verified.