DF3052BX25V
DF3052BX25V Renesas Electronics Corporation
Виробник: Renesas Electronics Corporation
Description: IC MCU 16BIT 512KB FLASH 100TQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 100-TQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 25MHz
Program Memory Size: 512KB (512K x 8)
RAM Size: 8K x 8
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: H8/300H
Data Converters: A/D 8x10b; D/A 2x8b
Core Size: 16-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.5V