DF61543J40FPV
DF61543J40FPV Renesas Electronics Corporation
h8sx1544-group-hardware-manual
Виробник: Renesas Electronics Corporation
Description: IC MCU 32BIT 384KB FLSH 144LFQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 144-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 40MHz
Program Memory Size: 384KB (384K x 8)
RAM Size: 16K x 8
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C (TA)
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: H8SX
Data Converters: A/D 16x10b; D/A 2x8b
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.5V