DF61663N50FPV-50
DF61663N50FPV-50 Renesas Electronics Corporation
Виробник: Renesas Electronics Corporation
Description: IC MCU 32BIT 384KB FLSH 144LFQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 144-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 50MHz
Program Memory Size: 384KB (384K x 8)
RAM Size: 40K x 8
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: H8SX
Data Converters: A/D 8x10b; D/A 2x8b
Core Size: 32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V