DF62-24P-2.2DS(01) Hirose Electric Co Ltd
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN HDR 24POS 2.2MM STR
Packaging: Bag
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250V
Current Rating (Amps): Varies by Wire Gauge
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 24
Number of Rows: 5
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -35°C ~ 105°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Latch Holder
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.087" (2.20mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm)
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT)
Row Spacing - Mating: 0.087" (2.20mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HDR 24POS 2.2MM STR, Packaging: Bag, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250V, Current Rating (Amps): Varies by Wire Gauge, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 24, Number of Rows: 5, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -35°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Holder, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.087" (2.20mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm), Part Status: Active, Contact Shape: Square, Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Row Spacing - Mating: 0.087" (2.20mm).