DF62A-6S-2.2C(11) Hirose Electric Co Ltd
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN SOCKET HSG 6POS 2.20MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Socket
Contact Termination: Crimp
Color: Black
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 6
Pitch: 0.087" (2.20mm)
Operating Temperature: -35°C ~ 105°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Latch Lock
Row Spacing: 0.079" (2.00mm)
Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT)
Number of Rows: 2
Написати відгук
Description: CONN SOCKET HSG 6POS 2.20MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Socket, Contact Termination: Crimp, Color: Black, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 6, Pitch: 0.087" (2.20mm), Operating Temperature: -35°C ~ 105°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Latch Lock, Row Spacing: 0.079" (2.00mm), Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Number of Rows: 2.