DF7-3P-7.92DS
DF7-3P-7.92DS Hirose Electric Co Ltd
DF7.pdf
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN HEADER R/A 5POS 7.92MM
Connector Type: Header
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 5
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -35°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Latch Holder
Number of Positions Loaded: 3
Insulation Color: Beige
Pitch - Mating: 0.312" (7.92mm)
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.138" (3.50mm)
Insulation Height: 0.303" (7.70mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled
Contact Length - Mating: 0.276" (7.00mm)
Написати відгук
Description: CONN HEADER R/A 5POS 7.92MM, Packaging: Bulk, Features: Board Guide, Connector Type: Header, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 5, Number of Rows: 1, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -35°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Holder, Number of Positions Loaded: 3, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Beige, Pitch - Mating: 0.312" (7.92mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.138" (3.50mm), Insulation Height: 0.303" (7.70mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled, Contact Length - Mating: 0.276" (7.00mm).