DF70835AD80FTV#ZB
DF70835AD80FTV#ZB Renesas Electronics Corporation
sh7080-group-users-manual-hardware?language=en
Виробник: Renesas Electronics Corporation
Description: 32BIT MCU SH7083 ROM512K/RAM32K
Packaging: Tray
Package / Case: 100-TQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 80MHz
Program Memory Size: 512KB (512K x 8)
RAM Size: 32K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: SH-2
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 5.5V