DFSP-16-10-PF-PA
DFSP-16-10-PF-PA Festo Corporation
576066
Features: ISO Standardized
Operating Pressure: 40.6 ~ 145 PSI (2.8 ~ 10 bar)
Type: Linear Actuator
Operating Temperature: -10°C ~ 80°C
Stroke Length: 0.394" (10.00mm)
Connection Method: M5
Shaft Detail: Tapped M3
Operation: Single Acting
Написати відгук
Description: STOPPER CYLINDER, Packaging: Bulk, Features: ISO Standardized, Operating Pressure: 40.6 ~ 145 PSI (2.8 ~ 10 bar), Type: Linear Actuator, Operating Temperature: -10°C ~ 80°C, Stroke Length: 0.394" (10.00mm), Connection Method: M5, Shaft Detail: Tapped M3, Operation: Single Acting, Construction: Stopper Cylinder.