DG201ABJ
DG201ABJ Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MAXMS09268-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Виробник: Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: DG201 QUAD SPST ANALOG SWITCH
Packaging: Bulk
Package / Case: 16-DIP (0.300", 7.62mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C (TA)
On-State Resistance (Max): 200Ohm
Supplier Device Package: 16-PDIP
Voltage - Supply, Single (V+): 4.5V ~ 18V
Voltage - Supply, Dual (V±): ±4.5V ~ 18V
Charge Injection: 20pC
Crosstalk: -90dB @ 100kHz
Switch Circuit: SPST - NC - Closed
Multiplexer/Demultiplexer Circuit: 1:1
Switch Time (Ton, Toff) (Max): 600ns, 450ns
Channel Capacitance (CS(off), CD(off)): 5pF, 5pF
Current - Leakage (IS(off)) (Max): 5nA
Part Status: Active
Number of Circuits: 4
на замовлення 879 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 119
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DG201 QUAD SPST ANALOG SWITCH, Packaging: Bulk, Package / Case: 16-DIP (0.300", 7.62mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C (TA), On-State Resistance (Max): 200Ohm, Supplier Device Package: 16-PDIP, Voltage - Supply, Single (V+): 4.5V ~ 18V, Voltage - Supply, Dual (V±): ±4.5V ~ 18V, Charge Injection: 20pC, Crosstalk: -90dB @ 100kHz, Switch Circuit: SPST - NC - Closed, Multiplexer/Demultiplexer Circuit: 1:1, Switch Time (Ton, Toff) (Max): 600ns, 450ns, Channel Capacitance (CS(off), CD(off)): 5pF, 5pF, Current - Leakage (IS(off)) (Max): 5nA, Part Status: Active, Number of Circuits: 4.