DH401NBRR220
DH401NBRR220 CIT Relay and Switch
DH40.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: SWITCH PB SPST-NO/NC 2A 125VAC
Packaging: Tray
Current Rating (Amps): 2A (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount, Front
Circuit: DPST-NO/NC
Type: Anti-Vandal, Illuminated
Switch Function: On-Mom, Off-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Illumination Type, Color: LED, Red
Illumination Voltage (Nominal): 220 VDC
Actuator Type: Round, Button, Flush
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Panel Cutout Dimensions: Circular - 40.00mm Dia
Color - Actuator/Cap: Red
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 24 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH PB SPST-NO/NC 2A 125VAC, Packaging: Tray, Current Rating (Amps): 2A (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Front, Circuit: DPST-NO/NC, Type: Anti-Vandal, Illuminated, Switch Function: On-Mom, Off-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm), Illumination Type, Color: LED, Red, Illumination Voltage (Nominal): 220 VDC, Actuator Type: Round, Button, Flush, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Panel Cutout Dimensions: Circular - 40.00mm Dia, Color - Actuator/Cap: Red, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 24 V.