Продукція > OMEGA > DHT052120LD
DHT052120LD
DHT052120LD Omega
DHT.pdf
Виробник: Omega
Description: HEATER TAPE, HIGH TEMPERATURE, D
Packaging: Bulk
Power (Watts): 943 W
Color: Gold
Voltage: 240V
Material: Silicone Rubber
Length: 12' (3.66m)
Shape: Rectangular
Type: Heat Tape
Width: 0.500" (12.70mm)
Termination: Wire Leads
Attachment Method: No Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
Material - Insulation: Fiberglass
Length - Lead Wire: 24.000" (609.60mm)
Watt Density @ 12V: 13.1 W/in²
Temperature Rating: 900°F (482°C)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: HEATER TAPE, HIGH TEMPERATURE, D, Packaging: Bulk, Power (Watts): 943 W, Color: Gold, Voltage: 240V, Material: Silicone Rubber, Length: 12' (3.66m), Shape: Rectangular, Type: Heat Tape, Width: 0.500" (12.70mm), Termination: Wire Leads, Attachment Method: No Pressure Sensitive Adhesive (PSA), Material - Insulation: Fiberglass, Length - Lead Wire: 24.000" (609.60mm), Watt Density @ 12V: 13.1 W/in², Temperature Rating: 900°F (482°C).