DHU251NBSR12A
DHU251NBSR12A CIT Relay and Switch
DHU.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: SWITCH PB SPDT 16A 125V
Packaging: Tray
Features: Stainless Steel
Current Rating (Amps): 16A (AC)
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Quick Connect - 0.110"/0.187"
Illumination Type, Color: LED, Red
Illumination Voltage (Nominal): 12 VDC
Actuator Type: Round, Button, Flush
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Panel Cutout Dimensions: Circular - 25.00mm Dia
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 125 V
Написати відгук
Description: SWITCH PB SPDT 16A 125V, Packaging: Tray, Features: Stainless Steel, Current Rating (Amps): 16A (AC), Mounting Type: Panel Mount, Front, Circuit: SPDT, Type: Anti-Vandal, Illuminated, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Quick Connect - 0.110"/0.187", Illumination Type, Color: LED, Red, Illumination Voltage (Nominal): 12 VDC, Actuator Type: Round, Button, Flush, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Panel Cutout Dimensions: Circular - 25.00mm Dia, Color - Actuator/Cap: Silver, Actuator Marking: No Marking, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 125 V.