DI012N10PQK2 DIOTEC SEMICONDUCTOR
Виробник: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Category: Multi channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; 100V; 12A; Idm: 48A; 25W
Type of transistor: N-MOSFET x2
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: 100V
Drain current: 12A
Pulsed drain current: 48A
Power dissipation: 25W
Case: Dual PQFN5X6
On-state resistance: 0.1Ω