DI022N20PQ DIOTEC SEMICONDUCTOR
Виробник: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Category: SMD N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 200V; 13A; Idm: 80A; 60W; QFN5x6
Case: QFN5x6
Mounting: SMD
Kind of package: reel; tape
Pulsed drain current: 80A
Drain current: 13A
Drain-source voltage: 200V
Gate charge: 16nC
On-state resistance: 50mΩ
Gate-source voltage: ±20V
Power dissipation: 60W
Type of transistor: N-MOSFET
Polarisation: unipolar
Kind of channel: enhancement
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: SMD N channel transistors, Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 200V; 13A; Idm: 80A; 60W; QFN5x6, Case: QFN5x6, Mounting: SMD, Kind of package: reel; tape, Pulsed drain current: 80A, Drain current: 13A, Drain-source voltage: 200V, Gate charge: 16nC, On-state resistance: 50mΩ, Gate-source voltage: ±20V, Power dissipation: 60W, Type of transistor: N-MOSFET, Polarisation: unipolar, Kind of channel: enhancement.