DI78M18D1
DI78M18D1 Diotec Semiconductor
di78m00d1.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Description: DI78M18D1
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 6 mA
Voltage - Input (Max): 32V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-252 (DPAK)
Voltage - Output (Min/Fixed): 18V
PSRR: 70dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 2V @ 1A
Написати відгук
Description: DI78M18D1, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 6 mA, Voltage - Input (Max): 32V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-252 (DPAK), Voltage - Output (Min/Fixed): 18V, PSRR: 70dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 2V @ 1A, Protection Features: Over Temperature, Short Circuit.