Продукція > MEDER > DIL24-1A31-13D
DIL24-1A31-13D
DIL24-1A31-13D MEDER
DIL-CL-1A66-BV613.pdf
Виробник: MEDER
Category: Reed Electromagnetic Relays
Description: Relay: reed switch; SPST-NO; Ucoil: 24VDC; 1A; max.200VDC; 60mΩ; PCB
Relay variant: miniature
Contact material: NiCu
Mounting: PCB
Type of relay: reed switch
Contacts configuration: SPST-NO
Operating temperature: -20...70°C
Release time: 0.1ms
Operate time: 0.5ms
Terminal pitch: 2.54mm
Body dimensions: 20.7x10.8x10.6mm
Coil resistance: 60mΩ
Coil current: 500mA
Contact current max.: 1A
Rated coil voltage: 24V DC
Switched voltage: max. 200V AC; max. 200V DC
Manufacturer series: DIL
на замовлення 93 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Reed Electromagnetic Relays, Description: Relay: reed switch; SPST-NO; Ucoil: 24VDC; 1A; max.200VDC; 60mΩ; PCB, Relay variant: miniature, Contact material: NiCu, Mounting: PCB, Type of relay: reed switch, Contacts configuration: SPST-NO, Operating temperature: -20...70°C, Release time: 0.1ms, Operate time: 0.5ms, Terminal pitch: 2.54mm, Body dimensions: 20.7x10.8x10.6mm, Coil resistance: 60mΩ, Coil current: 500mA, Contact current max.: 1A, Rated coil voltage: 24V DC, Switched voltage: max. 200V AC; max. 200V DC, Manufacturer series: DIL.