Продукція > MEDER > DIP12-1A72-12M
DIP12-1A72-12M
DIP12-1A72-12M MEDER
Виробник: MEDER
Category: Reed Electromagnetic Relays
Description: Relay: reed switch; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; 1A; max.200VDC; 145mW
Type of relay: reed switch
Contacts configuration: SPST-NO
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 1A
Switched voltage: max. 200V AC; max. 200V DC
Coil resistance: 1kΩ
Coil power consumption: 145mW
Mounting: PCB
Contact resistance: 0.15Ω
Operating temperature: -20...70°C
Body dimensions: 20.5x8.2x8mm
Terminal pitch: 2.54mm
Coil voltage min.: 8.4V DC
Soldering temperature: 260°C
Coil voltage max.: 16V DC
Case: DIP14
на замовлення 21 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Reed Electromagnetic Relays, Description: Relay: reed switch; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; 1A; max.200VDC; 145mW, Type of relay: reed switch, Contacts configuration: SPST-NO, Rated coil voltage: 12V DC, Contact current max.: 1A, Switched voltage: max. 200V AC; max. 200V DC, Coil resistance: 1kΩ, Coil power consumption: 145mW, Mounting: PCB, Contact resistance: 0.15Ω, Operating temperature: -20...70°C, Body dimensions: 20.5x8.2x8mm, Terminal pitch: 2.54mm, Coil voltage min.: 8.4V DC, Soldering temperature: 260°C, Coil voltage max.: 16V DC, Case: DIP14.