Продукція > MEDER > DIP12-1B72-19M
DIP12-1B72-19M
DIP12-1B72-19M MEDER
Виробник: MEDER
Category: Reed Electromagnetic Relays
Description: Relay: reed switch; SPST-NC; Ucoil: 12VDC; 1A; max.200VDC; 145mW
Type of relay: reed switch
Contacts configuration: SPST-NC
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 1A
Switched voltage: max. 200V AC; max. 200V DC
Coil resistance: 1kΩ
Coil power consumption: 145mW
Mounting: PCB
Case: DIP14
Contact resistance: 0.15Ω
Coil voltage min.: 8.4V DC
Coil voltage max.: 16V DC
Operating temperature: -20...70°C
Soldering temperature: 260°C
Body dimensions: 19.9x7.6x7.8mm
Terminal pitch: 2.54mm
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Reed Electromagnetic Relays, Description: Relay: reed switch; SPST-NC; Ucoil: 12VDC; 1A; max.200VDC; 145mW, Type of relay: reed switch, Contacts configuration: SPST-NC, Rated coil voltage: 12V DC, Contact current max.: 1A, Switched voltage: max. 200V AC; max. 200V DC, Coil resistance: 1kΩ, Coil power consumption: 145mW, Mounting: PCB, Case: DIP14, Contact resistance: 0.15Ω, Coil voltage min.: 8.4V DC, Coil voltage max.: 16V DC, Operating temperature: -20...70°C, Soldering temperature: 260°C, Body dimensions: 19.9x7.6x7.8mm, Terminal pitch: 2.54mm.