DIT020F060 DIOTEC SEMICONDUCTOR
dit020f060.pdf
Виробник: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Category: THT IGBT transistors
Description: Transistor: IGBT; 600V; 20A; 163W; TO220AB
Type of transistor: IGBT
Collector-emitter voltage: 600V
Collector current: 20A
Power dissipation: 163W
Case: TO220AB
Gate-emitter voltage: ±30V
Pulsed collector current: 60A
Mounting: THT
Gate charge: 500nC
Kind of package: tube
Features of semiconductor devices: integrated anti-parallel diode
Turn-on time: 34ns
Turn-off time: 183ns
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: THT IGBT transistors, Description: Transistor: IGBT; 600V; 20A; 163W; TO220AB, Type of transistor: IGBT, Collector-emitter voltage: 600V, Collector current: 20A, Power dissipation: 163W, Case: TO220AB, Gate-emitter voltage: ±30V, Pulsed collector current: 60A, Mounting: THT, Gate charge: 500nC, Kind of package: tube, Features of semiconductor devices: integrated anti-parallel diode, Turn-on time: 34ns, Turn-off time: 183ns.