DME10S18K-F
DME10S18K-F Cornell Dubilier Electronics (CDE)
DME.pdf
Виробник: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description: CAP FILM 0.018UF 10% 1KVDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.492" (12.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.018 µF
Size / Dimension: 0.610" L x 0.295" W (15.50mm x 7.50mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP FILM 0.018UF 10% 1KVDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.492" (12.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.018 µF, Size / Dimension: 0.610" L x 0.295" W (15.50mm x 7.50mm).