DMT1S33K
DMT1S33K Cornell Dubilier Electronics (CDE)
DMT.pdf
Виробник: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description: CAP FILM 0.033UF 10% 100VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.402" (10.20mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 65V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.444" (11.27mm)
Capacitance: 0.033 µF
Size / Dimension: 0.559" L x 0.248" W (14.20mm x 6.30mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP FILM 0.033UF 10% 100VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.402" (10.20mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 65V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.444" (11.27mm), Capacitance: 0.033 µF, Size / Dimension: 0.559" L x 0.248" W (14.20mm x 6.30mm).