DNC-40-30-PPV-A Festo Corporation
Packaging: Bulk
Operating Pressure: 9 ~ 174 PSI (0.6 ~ 12 bar)
Type: Linear Actuator
Operating Temperature: -20°C ~ 80°C
Stroke Length: 1.181" (30.00mm)
Написати відгук
Description: STANDARDS-BASED CYLINDER, Features: ISO Standardized, Packaging: Bulk, Operating Pressure: 9 ~ 174 PSI (0.6 ~ 12 bar), Type: Linear Actuator, Operating Temperature: -20°C ~ 80°C, Stroke Length: 1.181" (30.00mm), Connection Method: G1/4, Shaft Detail: External Thread M12 x 1.25, Part Status: Active, Operation: Double Acting, Construction: Square Cylinder.