DP20161R0MSB
DP20161R0MSB ABC Taiwan Electronics Corp.
Виробник: ABC Taiwan Electronics Corp.
Description: SMD SHIELDED POWER INDUCTOR , 20
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0806 (2016 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 70mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 3.1A
Material - Core: Alloy Powder
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 0806
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 2.2 A
на замовлення 100 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 40
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SMD SHIELDED POWER INDUCTOR , 20, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0806 (2016 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 70mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 3.1A, Material - Core: Alloy Powder, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 0806, Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm), Part Status: Active, Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 2.2 A.