DP241-8-120A60 Pulse Electronics
241,DP241_Laminated_Xfrmr_Chassis-Tran_Series.pdf
Виробник: Pulse Electronics
Description: PWR XFMR LAMINATED 100VA CHAS MT
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 102.36mm L x 65.02mm W
Mounting Type: Chassis Mount
Type: Laminated Core
Weight: 2.8 lbs (1.3 kg)
Termination Style: Solder, Quick Connect
Primary Winding(s): Dual
Secondary Winding(s): Single
Power - Max: 100VA
Voltage - Isolation: 2500Vrms
Current - Output (Max): 850mA
Voltage - Primary: 115V, 230V
Height - Seated (Max): 57.15mm
Voltage - Secondary (Full Load): 120V
Center Tap: Yes
Part Status: Obsolete
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PWR XFMR LAMINATED 100VA CHAS MT, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 102.36mm L x 65.02mm W, Mounting Type: Chassis Mount, Type: Laminated Core, Weight: 2.8 lbs (1.3 kg), Termination Style: Solder, Quick Connect, Primary Winding(s): Dual, Secondary Winding(s): Single, Power - Max: 100VA, Voltage - Isolation: 2500Vrms, Current - Output (Max): 850mA, Voltage - Primary: 115V, 230V, Height - Seated (Max): 57.15mm, Voltage - Secondary (Full Load): 120V, Center Tap: Yes, Part Status: Obsolete.