DPFF16D15J-F
DPFF16D15J-F Cornell Dubilier Electronics (CDE)
DPFF.pdf
Виробник: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description: CAP FILM 1500PF 5% 1.6KVDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.720" (18.30mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV)
Height - Seated (Max): 0.358" (9.10mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1500 pF
Size / Dimension: 1.252" L x 0.319" W (31.80mm x 8.10mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP FILM 1500PF 5% 1.6KVDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.720" (18.30mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV), Height - Seated (Max): 0.358" (9.10mm), Part Status: Active, Capacitance: 1500 pF, Size / Dimension: 1.252" L x 0.319" W (31.80mm x 8.10mm).