Продукція > CUI DEVICES > DS02-254-2L-04BE
DS02-254-2L-04BE
DS02-254-2L-04BE CUI DEVICES
ds02-254.pdf
Виробник: CUI DEVICES
4 Pole, Flat Actuator, Flat Bottom, Long Pin, DIP Switch
Написати відгук
Category: Dip-Switches, Description: Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 4; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2, Manufacturer series: DS02-254, Switches features: "piano" short actuator, Leads: for soldering; long pins, Contact plating: gold-plated, Switching method: OFF-ON, Body material: PBT, Kind of package: tube, Mounting: THT, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -40...85°C, Terminal pitch: 2.54mm, Body dimensions: 11.73x10.8x9.45mm, Row pitch: 7.62mm, DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC, Max. contact resistance:: 50mΩ, Poles number: 4, Stable positions number: 2, Number of positions: 2, Electrical life: 2000 cycles, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Contact material: copper alloy, Type of switch: DIP-SWITCH.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DS02-254-2L-04BE DS02-254-2L-04BE Виробник : CUI Devices ds02_254-1777565.pdf DIP Switches/SIP Switches DIP Switch, SPST, 2.54 pitch, flat actuator, flat bottom, long pin, 4 position, Blue
товару немає в наявності
DS02-254-2L-04BE Виробник : Same Sky ds02-254.pdf Category: Dip-Switches
Description: Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 4; OFF-ON; 0.025A/24VDC; Pos: 2
Manufacturer series: DS02-254
Switches features: "piano" short actuator
Leads: for soldering; long pins
Contact plating: gold-plated
Switching method: OFF-ON
Body material: PBT
Kind of package: tube
Mounting: THT
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -40...85°C
Terminal pitch: 2.54mm
Body dimensions: 11.73x10.8x9.45mm
Row pitch: 7.62mm
DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC
Max. contact resistance:: 50mΩ