DS1000UB-10V
DS1000UB-10V Danisense A/S
DS1000UB10V.pdf
Виробник: Danisense A/S
Description: CURRENT SEN FLUX GATE/CL 1000A
Packaging: Bulk
Package / Case: Module, Single Pass Through
Polarization: Bidirectional
Mounting Type: Chassis Mount
Output: Ratiometric, Voltage
Frequency: DC ~ 300kHz
Operating Temperature: -40°C ~ 55°C
Voltage - Supply: ±14.25V ~ 15.75V
Response Time: 1µs
Sensor Type: Flux Gate, Closed Loop
Linearity: ±0.0035%
For Measuring: AC/DC
Current - Supply (Max): 104mA
Current - Sensing: 1000A
Number of Channels: 1
на замовлення 1 шт:
Написати відгук
Description: CURRENT SEN FLUX GATE/CL 1000A, Packaging: Bulk, Package / Case: Module, Single Pass Through, Polarization: Bidirectional, Mounting Type: Chassis Mount, Output: Ratiometric, Voltage, Frequency: DC ~ 300kHz, Operating Temperature: -40°C ~ 55°C, Voltage - Supply: ±14.25V ~ 15.75V, Response Time: 1µs, Sensor Type: Flux Gate, Closed Loop, Linearity: ±0.0035%, For Measuring: AC/DC, Current - Supply (Max): 104mA, Current - Sensing: 1000A, Number of Channels: 1.