DS5000-8-16
DS5000-8-16 Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MAXMS02273-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Виробник: Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC MCU 8BIT 8KB NVSRAM 40EDIP
Packaging: Bulk
Package / Case: 40-DIP Module (0.610", 15.495mm)
Mounting Type: Through Hole
Speed: 16MHz
Program Memory Size: 8KB (8K x 8)
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Oscillator Type: External
Program Memory Type: NVSRAM
Core Processor: 8051
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.75V ~ 5.25V
Connectivity: SIO, UART/USART
Peripherals: Power-Fail Reset, WDT
Supplier Device Package: 40-EDIP
Number of I/O: 32
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 94 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC MCU 8BIT 8KB NVSRAM 40EDIP, Packaging: Bulk, Package / Case: 40-DIP Module (0.610", 15.495mm), Mounting Type: Through Hole, Speed: 16MHz, Program Memory Size: 8KB (8K x 8), Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Oscillator Type: External, Program Memory Type: NVSRAM, Core Processor: 8051, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.75V ~ 5.25V, Connectivity: SIO, UART/USART, Peripherals: Power-Fail Reset, WDT, Supplier Device Package: 40-EDIP, Number of I/O: 32, DigiKey Programmable: Not Verified.