DSB0.5A40
DSB0.5A40 Microchip Technology
131968-lds-0302-datasheet
Виробник: Microchip Technology
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 500MA DO35
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 60pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 500mA
Supplier Device Package: DO-35
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 125°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 650 mV @ 500 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 40 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 500MA DO35, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 60pF @ 0V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 500mA, Supplier Device Package: DO-35, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 125°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 650 mV @ 500 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 40 V.