DSC1001AC1-040.0000
DSC1001AC1-040.0000 Microchip Technology
DSC1001-3-4-1.8V-3.3V-Low-Power-Precision-CMOS-Oscillators-DS20005529.pdf
Виробник: Microchip Technology
Description: MEMS OSC XO 40.0000MHZ CMOS SMD
Packaging: Strip
Package / Case: 4-VDFN Exposed Pad
Size / Dimension: 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Output: CMOS
Function: Standby (Power Down)
Type: XO (Standard)
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Frequency Stability: ±50ppm
Voltage - Supply: 1.7V ~ 3.6V
Ratings: AEC-Q100
Current - Supply (Max): 10.5mA
Supplier Device Package: 4-DFN (7x5)
Height - Seated (Max): 0.035" (0.90mm)
Frequency: 40 MHz
Base Resonator: MEMS
Написати відгук
Description: MEMS OSC XO 40.0000MHZ CMOS SMD, Packaging: Strip, Package / Case: 4-VDFN Exposed Pad, Size / Dimension: 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Output: CMOS, Function: Standby (Power Down), Type: XO (Standard), Operating Temperature: 0°C ~ 70°C, Frequency Stability: ±50ppm, Voltage - Supply: 1.7V ~ 3.6V, Ratings: AEC-Q100, Current - Supply (Max): 10.5mA, Supplier Device Package: 4-DFN (7x5), Height - Seated (Max): 0.035" (0.90mm), Frequency: 40 MHz, Base Resonator: MEMS.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
DSC1001AC1-040.0000 DSC1001AC1-040.0000 Виробник : Microchip Technology DSC1001_3_4_1_8V_3_3V_Low_Power_Precision_CMOS_Osc-3314582.pdf Standard Clock Oscillators MEMS Oscillator, Low Power, 0C-70C, 50ppm