Продукція > LGE DIODES > DSK24L0000S040
DSK24L0000S040
DSK24L0000S040 LGE Diodes
DSK24L0000S040.pptx?rlkey=3bprzyttm7h8010kbx8gca94o&st=7x24b8q6&dl=0
Виробник: LGE Diodes
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 2A SOD123FL
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 220pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 2A
Supplier Device Package: SOD-123FL
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 550 mV @ 2 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 40 V
на замовлення 600000 шт:
Написати відгук
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 2A SOD123FL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOD-123F, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 220pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 2A, Supplier Device Package: SOD-123FL, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 550 mV @ 2 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 40 V.