DZ23-C39R
DZ23-C39R Nexperia USA Inc.
DZ23_SER.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: DZ23-C39/SOT23/TO-236AB
Tolerance: ±5%
Configuration: 1 Pair Common Cathode
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 39 V
Impedance (Max) (Zzt): 130 Ohms
Supplier Device Package: TO-236AB
Power - Max: 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 27.3 V