DZ23-C56R
DZ23-C56R Nexperia USA Inc.
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: DZ23-C56/SOT23/TO-236AB
Tolerance: ±5%
Configuration: 1 Pair Common Cathode
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 56 V
Impedance (Max) (Zzt): 200 Ohms
Supplier Device Package: TO-236AB
Power - Max: 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 39.2 V