DZ23-C6V2-QR
DZ23-C6V2-QR Nexperia USA Inc.
DZ23-Q_SER.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: DZ23-C6V2-Q/SOT23/TO-236AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Configuration: 1 Pair Common Cathode
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.2 V
Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms
Supplier Device Package: TO-236AB
Grade: Automotive
Power - Max: 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 µA @ 4 V