Продукція > EYANG TECHNOLOGY > E0201X7R472K160NTA
E0201X7R472K160NTA
E0201X7R472K160NTA EYang Technology
E0201X7R472K160NTA.pdf
Виробник: EYang Technology
Description: Auto. MLCC X7R 4.7nF 10% 16V 020
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 16V
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.013" (0.33mm)
Capacitance: 4.7 nF
на замовлення 1500000 шт:
Написати відгук
Description: Auto. MLCC X7R 4.7nF 10% 16V 020, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 16V, Package / Case: 0201 (0603 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.013" (0.33mm), Capacitance: 4.7 nF.