Продукція > EYANG TECHNOLOGY > E0402X7R102K101NTB
E0402X7R102K101NTB
E0402X7R102K101NTB EYang Technology
E0402X7R102K101NTB.pdf
Виробник: EYang Technology
Description: Auto. MLCC X7R 1nF 10% 100V 0402
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.022" (0.55mm)
Capacitance: 1 pF
на замовлення 4000000 шт:
Написати відгук
Description: Auto. MLCC X7R 1nF 10% 100V 0402, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 100V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.022" (0.55mm), Capacitance: 1 pF.